Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Przelewicach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ZARZĄDZENIE NR 108/09 Wójta Gminy Przelewice z dnia 12 listopada 2009 r. w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji składników majątkowych będących w posiadaniu Gminy oraz jednostek organizacyjnych Gminy.


Zarządzenie Nr 108/09

Wójta Gminy Przelewice

z dnia 12 listopada 2009 r.

w sprawie: przeprowadzenia inwentaryzacji składników majątkowych będących w posiadaniu Gminy Przelewice oraz jednostek organizacyjnych Gminy.

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694, z późniejszymi zmianami), zarządzam:

§ 1. Przeprowadzić inwentaryzację środków trwałych, przedmiotów nietrwałych i innych składników majątkowych będących w posiadaniu Gminy Przelewice i jednostek organizacyjnych Gminy.

§ 2. Inwentaryzacja winna być przeprowadzona w oparciu o instrukcję wewnętrzną przeprowadzania inwentaryzacji składników majątkowych, stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia oraz zgodnie z harmonogramem prac inwentaryzacyjnych stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

§ 3. 1. Powołuję Komisję Inwentaryzacyjną w składzie:

Przewodnicząca: - Beata Osińska,

Członkowie: - Małgorzata Kędziora,

- Sylwia Ostrowska.

2. Obowiązkiem Komisji Inwentaryzacyjnej jest przeprowadzenie inwentaryzacji z uwzględnieniem czynności, wynikających z art. 26 i 27 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694, z późniejszymi zmianami), zaś czynności wymienione w art. 28 w/w ustawy wykonuje Skarbnik Gminy.

§ 4. Spisu z natury dokonują zespoły spisowe w składach osobowych według załącznika nr 3 do niniejszego zarządzenia.

§ 5. 1. Przed dniem rozpoczęcia spisu z natury Przewodnicząca Komisji Inwentaryzacyjnej odbierze oświadczenia, o których mowa w § 7 instrukcji wewnętrznej przeprowadzania inwentaryzacji składników majątkowych, od osób materialnie odpowiedzialnych.

2. Arkusze spisowe zgodnie z wymogami wynikającymi z § 9 w/w instrukcji przygotowuje i wydaje przed rozpoczęciem spisu z natury Skarbnik Gminy.

3. Po zakończeniu inwentaryzacji Skarbnik Gminy zabezpieczy dokumenty związane z jej przeprowadzeniem w sposób zapewniający ich nienaruszalność, uszkodzenie lub zgubienie.

§ 6. Szkolenie osób biorących udział w inwentaryzacji przeprowadzi Przewodnicząca Komisji Inwentaryzacyjnej.

§ 7. Wykonanie zarządzenia powierza się Sekretarzowi Gminy, Skarbnikowi Gminy, Kierownikom jednostek organizacyjnych Gminy i Przewodniczącej Komisji Inwentaryzacyjnej.

§ 8. Traci moc zarządzenie wewnętrzne Wójta Gminy Przelewice Nr 59/05 z dnia 18 października 2005 r. w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji składników majątkowych.

§ 9. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Wójt Gminy Przelewice

mgr Marek Kibała

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Janusz Wójtowicz 13-11-2009 14:53
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Janusz Wójtowicz 13-11-2009
Ostatnia aktualizacja: - 13-11-2009 14:53