Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Przelewicach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ogłoszenie o otwarciu sali sportowej przy Gimnazjum Publicznym w Przelewicach


0x08 graphic

OTWARCIE SALI SPORTOWEJ
W PRZELEWICACH

Piątek 2 września 2005 roku był dniem, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Gminy Przelewice. W tym dniu szczególnym nastąpiło otwarcie sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach, o standardzie europejskim. Z faktu tego cieszą się nie tylko uczniowie gimnazjum, ale także mieszkańcy gminy, którzy preferują aktywny i zdrowy tryb życia.

Uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym przed salą sportową, gdzie Dyrektor PG w Przelewicach Dariusz Łyczek przywitał licznie przybyłych gości. Wśród wielu osób, jakie przybyły nie zabrakło honorowego gościa, jakim był projektant obiektu sportowego, słynny szablista i szermierz prof. Wojciech Zabłocki. Na uroczystość przyjechali również: Poseł na Sejm RP Stanisław Kopeć, Wicewojewoda Zachodniopomorski Jan Sylwestrzak, Wicekurator Oświaty Grażyna Bychawska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Kazimierz Nowicki oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz lokalnych instytucji i firm.

Budowę sali rozpoczęto w miesiącu wrześniu 2001r., a zakończono w sierpniu b.r. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6,5 mln zł, z czego 1,65 mln zł gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu ZPORR, 1,0 mln zł z MENIS-u, a pozostałe wydatki sfinansowano z budżetu Gminy.

Oddana do użytku sala sportowa jest bardzo nowoczesnym obiektem wyposażonym w pełno wymiarowe boisko do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki z trybunami dla 240 widzów. Zadbano także o pełne wyposażenie obiektu w pomieszczenia socjalne, którymi są natryski, szatnie, przebieralnie, magazyny na sprzęt. W wybudowanym łączniku, który jest kolejnym skrzydłem gimnazjum, znajduje się w pełni wyposażona siłownia, sala do ćwiczeń korekcyjnych, pomieszczenie na saunę oraz kompletnie wyposażony gabinet lekarsko-stomatologiczny.

Po części oficjalnej zaprezentowano bardzo atrakcyjny program sportowo - artystyczny, który wykazał, że w hali można uprawiać wszystkie dyscypliny sportu i organizować imprezy kulturalne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sportowe w sali gimnastycznej w wykonaniu: szermierzy z Miejskiego Klubu Sportowego "Kusy" ze Szczecina, grupy karateków Klubu "Kamikaze" z Pyrzyc, zespołu zapaśników z RCKU Pyrzyce.

WÓJT GMINY PRZELEWICE
HENRYK MILEWSKI

Powyższa informacja została dodatkowo umieszczona w „Aktualnościach ”na stronie www.przelewice.pl

0x01 graphic
0x01 graphic

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO

I BUDŻETU PAŃSTWA

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Janusz Wójtowicz 10-10-2005 15:21
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 10-10-2005
Ostatnia aktualizacja: - 10-10-2005 15:21