Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Przelewicach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zarządzenie nr 14/07 w sprawie ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjum oraz maksymalnych kwot dofinansowania opłat z tym związanych w Gminie Przelewice w 2007 roku


ZARZĄDZENIE Nr 14/2007

Wójta Gminy Przelewice

z dnia 08 marca 2007roku 
 

w sprawie ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjum oraz maksymalnych kwot dofinansowania opłat z tym związanych w Gminie Przelewice w 2007 roku  

Na podstawie § 2 ust. 2 oraz § 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 roku w sprawie podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków /Dz.U. Nr 46, poz. 430/ zarządzam, co następuje: 

§ 1 

Ustalam plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli dla poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjum w 2007 roku zgodnie z załącznikiem do niniejszego zarządzenia.  

§ 2 

1. Ustalam maksymalną kwotę dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły

wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli do 50% kosztów tej opłaty i nie więcej niż 1.000 zł na osobę w roku budżetowym , natomiast dla nauczycieli języków obcych do 100% kosztów tej opłaty nie więcej niż 2.000 zł na osobę w roku budżetowym.  

2. Rozpatrując podania o dofinansowanie opłat, o których mowa w pkt 1 w pierwszej kolejności należy uwzględnić wnioski nauczycieli ubiegających się o dofinansowanie do:  

  • studiów podyplomowych lub kursów z zakresu zarządzania oświatą i doskonalenia pracy szkoły nadających kwalifikacje w sposób określony w przepisach w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli,  

  • kierunków studiów wynikających z potrzeb poszczególnych szkół, nadających kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjno- wychowawczych w szczególności do nauczania języków obcych jak również studiów magisterskich w zakresie nauczanych przedmiotów.  

3. Warunkiem dofinansowania jest podpisanie umowy z dyrektorem szkoły i zobowiązanie się do przepracowania na terenie gminy co najmniej 5 lat od ukończenia odpowiedniej formy doskonalenia zawodowego.   

§ 3  

Wykonanie zarządzenia powierzam Skarbnikowi Gminy oraz dyrektorom szkół Gminy Przelewice.  

§ 4  

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.  

Wójt Gminy Przelewice

Marek Kibała

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dawid Rogowicz 09-03-2007 11:12
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-03-2007
Ostatnia aktualizacja: Dawid Rogowicz 09-03-2007 15:23